Billedet på sidehoved

Velkommen til Ådalskolen i Skive  Tlf 99 15 34 00

Kalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 23
onsdag, 06-06-2018
14:00-19:00 Skovbrynet - Tur til Lundø spiser aftensmad der ude JUNIOR, UNGDOM
14:00-19:00 Skovbrynet - Tur til Lundø spiser aftensmad der ude. JUNIOR, UNGDOM
torsdag, 07-06-2018
08:00-13:30 OL-dag i Rønbjerg 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 6A, 6A, CKLA, CKLC, CKLD, CKLE, CKLF AC, AE, AH, AKL, AMV, AN, AS, BB, BF, BH, BI, BJ, CD, CE, CJ, EM, EN, ES, FS, GD, GHLA, HB, HM, IM, IN, JA, JB, JG, JK, JL, JO, KF, KJ, KK, KM, LD, LES, LF, LH, LM, LS, LV, MA, MK, ML, MM, MS, NO, NØ, OS, RB, RM, RR, SE, TA, TM, TS, VI, ØR, SL, ÅT, MT, HK, JHA, LR, , HP, JM, SJ, TNC, ABJ, AK, ANDERS, JAPP, JNJA, KD, LEHM, MFM, MV, PRAK3, SIPP, STU1, STU2, STU3, SUNO, TH, TY
15:00-16:00 Rammeforsøg AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, JL, JO, KK, KM, LH, LV, MK, MM, MS, SE, ÅT, ØR
Uge 24
onsdag, 13-06-2018
15:00-18:45 Tur til Sønæs - Skovbrynet JUNIOR, UNGDOM
torsdag, 14-06-2018
15:00-16:00 Rammeforsøg AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, JL, JO, KK, KM, LH, LV, MK, MM, MS, SE, ÅT, ØR
fredag, 15-06-2018
17:00-21:00 6. klasse laver restaurant for forældre 6A
Uge 25
tirsdag, 19-06-2018
- sommerfest CKL. CKLA, CKLC, CKLD, CKLE, CKLF AC, AE, AH, AKL, AMV, BI, CD, ES, HB, IN, JA, JB, JG, JK, JO, KJ, LES, LF, LM, LS, ML, MS, NØ, OS, RB, RM, RR, TM, NO, TS, MA, SL, AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, HM, JL, KK, KM, LD, LV, MK, MM, TA, VI, ØR, ÅT, MT, HK, JHA, LR, , GHLA, HP, JM, SJ, TNC, EM, EN, IM, ABJ, AK, ANDERS, JAPP, JNJA, KD, LEHM, MFM, MV, PRAK3, SIPP, STU1, STU2, STU3, SUNO, TH, TY
onsdag, 20-06-2018
15:00-17:30 Skovbrynet tager på tur til Borgvold i Viborg JUNIOR, UNGDOM
torsdag, 21-06-2018
12:00-16:00 Skovbrynet - tager til Handicapfestival JUNIOR, UNGDOM
15:00-16:00 Rammeforsøg AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, JL, JO, KK, KM, LH, LV, MK, MM, MS, SE, ÅT, ØR
18:30-20:00 Sommerfest Grundskolen 0A, 0B, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 6A AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, JL, JO, KK, KM, LV, MK, MM, MS, NO, TA, TS, VI, ØR, AC, AE, AH, AMV, BI, CD, ES, HB, IN, JA, JB, JG, JK, KJ, LES, LF, LM, LS, ML, NØ, OS, RB, RR, TM, MA, SL, HM, LD, ÅT, MT, HK, JHA, LR, , GHLA, HP, JM, SJ, TNC, EM, EN, IM, JNJA, LEHM, PRAK3, STU1, STU2, STU3, SUNO
Uge 26
tirsdag, 26-06-2018
- Skolebestyrelsesmøde 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 6A, 6A, 0A, 0B, CKLA, CKLC, CKLD, CKLE, CKLF JO, LV
onsdag, 27-06-2018
14:00-19:00 Skovbrynet - Afslutning for de unge som skal videre. JUNIOR, UNGDOM
torsdag, 28-06-2018
15:00-16:00 Rammeforsøg AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, JL, JO, KK, KM, LH, LV, MK, MM, MS, SE, ÅT, ØR
fredag, 29-06-2018
08:00-12:00 Sidste skoledag 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 6A, 6A, 0A, 0B, CKLA, CKLC, CKLD, CKLE, CKLF AN, AS, BH, BJ, CJ, FS, GD, HM, JL, JO, KF, KK, KM, LD, LH, LV, MK, MM, MS, NO, SE, TA, TS, VI, ØR, AC, AE, AH, AMV, BI, CD, ES, HB, IN, JA, JB, JG, JK, KJ, LES, LF, LM, LS, ML, NØ, OS, RB, RR, TM, MA, SL, ÅT, MT, HK, JHA, LR, , GHLA, HP, JM, SJ, TNC, EM, EN, IM, ABJ, AK, ANDERS, JAPP, JNJA, KD, LEHM, MFM, MV, PRAK3, SIPP, STU1, STU2, STU3, SUNO, TH, TY, AKL, BB, BF, CE, RM